Kalendář

leden 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Nejnovější události

Kalendář událostí

03. říjen
  • Pojďte snámi do pohádky - divadelní představení O řepě

    První ze čtyř pohádek, které připravily pro školní rok p. učitelky, pod vedením p. uč. Trmačové, pro naše děti.

Přejeme našim dětem a rodinám krásné Vánoce.

 

PF 2019

Přejeme všem krásné vánoční svátky, hodně šťastných, rozzářených dětských očí, do roku 2019 - hodně zdraví, štěstí, radosti a lásky a spokojenou vzájemnou spolupráci se svou MŠ.

 

vanocni stromecek 1

 

Dobré informace:

 

  • Skupiny: Příprava přihlášených dětí a rodičů na vstup do ZŠ. Skupiny povedou p.uč. Kopecká a p. uč. Kaderková.
  • Plavání: Od února začneme se staršími dětmi chodit plavat do ZŠ. V plánu máme také návštěvy bazénu pro mladší děti - v letním období.
  • Jarní prázdniny: 11.2. - 15.2.2019
  • Leden v MŠ: Měsíc mandal
  • Předběžný provoz o hlavních prázdninách: 2. MŠ - 1.7. - 19.7.2019, 1. MŠ - 5.8. - 23.8.2019

 

 

Leden - měsíc mandal v naší MŠ

 

mandala 1Léta rádi využíváme v MŠ mandaly. Také letos si snimi budeme hrát. Provázejí nás celým rokem, vždy jsou pro nás něčím novým, krásným... Mandala navozuje harmonii, klid, pohodu, relaxaci, podporuje estetické vnímání, vede k soustředění... Umožňuje i společnou práci, která nás učí vzájemné toleranci a podpoře. Opět chceme věnovat volné chvíle tohoto měsíce mandalám.

Něco o mandalách: Jsou nadkulturním symbolem provázející lidstvo již po staletí dalo by se říct, že jsou staré jako lidstvo samo. Mandaly patří do všech dob, všech kultur a jako ornamenty jednoty a rovnováhy nám poskytují prostor pro tvoření. Nejstarší obrazce tohoto typu se objevují již v paleolitu. Lze je objevit v základech staveb starého Babylonu, Egypta či Jávy. Jsou to pravidelné obrazce vytvořené v určitém řádu. V rozšířeném smyslu můžeme sledovat, jak mandaly uspořádávají chaos do harmonické formy. Z původně náboženských obrazů se nyní mandalou nazývají ornamenty a kresby uspořádané do kruhu. Rádi vystavíme také mandaly vytvořené doma... stačí donést je do třídy... ať se nám daří.


 

2. HRÁTKY ZDRAVÉ 5 V NAŠÍ MŠ

 

Těšíme se na pokračování Hrátky 2 - Zdravé 5 je to program určený pro mateřské školy plný her o správné výživě. Jedná se o pohádkový příběh o Evičce a Péťovi, kteří naleznou společně s partou Zdravé 5 cestu ke zdraví. Pásmo je protkáno interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojují jako aktéři příběhu všechny děti. I ty nejmenší si otestují a obohatí své znalosti o potravinách. Chytlavá písnička děti příběhem provází a vtipný text doplňuje hravou a zábavnou atmosféru příběhu. Odborný lektor Zdravé 5 předzpívává písničku za doprovodu reprodukované hudby. Každá MŠ získá na konci programu materiály s výživovým talířem a obrázkem dětského těla znázorňujícím vliv určitých potravin na jednotlivé části těla. Pro děti zdarma.