• O prázdninách proběhne výmalba u Oříšků, opravy a údržba školy.
 • Tablo předškoláků je v LINII p. Nárožného.
 • Těšíme se na setkání v září.
 • Plánujeme prázdninový provoz:
  • 3.7. - 21.7. – naše MŠ
  • 7.8. - 18.8. – 1. MŠ
  • potřebu docházky zjistíme tabulkou

 

 

Školní oslavy MDD:

Koníci na školní zahradě – těšíme se na známé koníky a pěkné počasí. Děkujeme za suché pečivo, cukr i mrkvičky.

Skákací hrad pro děti Tom a Jerry – vyroste letos jako obvykle dříve na školní zahradě (držme si palec, ať vyjde počasí – máme jen dva termíny.

 

Odcházejí do ZŠ:

Rozloučení s předškoláky – proběhne v úterý 13.6.2023 ve 14.30 na školní zahradě, v případě nepříznivého počasí ve stejný čas ve třídě.

Přespím v MŠ – určeno pro děti, které odcházejí z naší MŠ do ZŠ – program – Stopovaná, opékání, stezka odvahy... Nabídka s přihláškou bude v šatnách.

 

Platby:

V červnu zúčtujeme vybranou zálohu na stravné – nebudeme strhávat stravné za červen v červenci.

Zastavte platby školného, poslední platba v červnu 2023!!! Pro školní rok 2023–2024 bude ve výši 350 Kč. Děti, které budou poslední ročník v MŠ neplatí, neplatí odklady školní docházky.

Prázdniny se platí hotově – (přepočtené).

Vychází 4. číslo Vitamínku.

Ke každé plánované akci budou bližší informace na vývěskách.

 

Těšíme se na: Kozí den

Naše premiérové setkání s neobvyklým programem na školní zahradě – s vycvičenými kozami (už tu byli salašničtí psi, koně, lamy). Děti se seznámí, jak kozy domácí žijí, čím se živí a jaké mají vlastnosti. V zážitkové části vystoupení kozy předvedou různé kousky, pohybové básničky a tanečky, reakce na povely. Zajímavá je i ukázka dojení. Na závěr se děti mohou s kozami pomazlit, zkusit jim zadat různé povely, nakrmit je, jít s nimi na procházku na vodítku po zahradě. Děti dostanou za odměnu na ruku „kozí razítko“.

 

Popis programu:

Děti se hravou formou dovědí o kozách informace, které často netuší ani dospělí. Každé téma je podpořeno výcvikovými nebo choreografickými prvky, takže si je děti zapamatují trvale i pro pozdější výuku přírodopisu.
Rádi bychom touto formou podpořili seznámení dětí s tímto - dříve klasickým českým - zvířetem. Kozy jsou velice socializované a cvičené, jejich výcvik se podobá dogdancingu. Jedna z nich zvítězila i v soutěži Miss koza v r.2013.

 

Program je složený:

 • z edukativní části, kdy se děti seznámí s tím, jak kozy žijí, čím se živí, probereme zajímavé vlastnosti kozy a předvedeme ukázku dojení.
 • ze zážitkové části, kdy kozy předvedou různé kousky, pohybové básničky a tanec.
 • z interaktivní části, kdy se děti mohou s kozami pomazlit, zkusit jim zadat různé povely, jít s nimi na procházku na vodítku po zahradě školy atp.

Děti dostanou na ruku "kozí razítko".

 

Naše videa:

Tanec s kozou

 
 Na představení je navázaná také knížka Kozí kalendář. Snažíme se děti motivovat ke čtení i k vnímání přírody a poezie. Kniha vznikla na vyžádání dětí, které chtěly nějakou upomínku na vystoupení… knížka znásobuje dětské nadšení a radost. Každé dítě ji obdrží po představení. Děkujeme rodině Fischerové za podporu činnosti školy darem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Přejeme všem pěkné léto. 

 

 

 

 

 

 

Joomla Template by Joomla51.com