Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kalendář událostí

úterý, 4. prosinec 2018
Nebyly nalezeny žádné události

 

Dobré informace:

 

  • Zápis do ZŠ bude probíhat v úterý 2.4.2019.
  • Zápis do MŠ bude v úterý 7.5.2019.
  • Jarní prázdniny: 11.2. - 15.2.2019
  • Plavání i Skupiny budou od března.
  • Zapojili jsme se do výtvarné soutěže spojené s návštěvou R. McBride a Stromu roku 2018.
  • Na základě investice MÚ proběhne v letních měsících dokončení rekonstrukce teras.
  • Na co se těšíme? Na Tetiny - brněnské divadlo v kině - městské setkání škol - 3/2019.

 

 

Žlutá, modrá, zelená

 

Intereg EU - projekt KPF-02-032

Rakousko - Česká republika

Evropský fond pro regionální rozvoj

 

Naléhavou otázkou ochrany životního prostředí se zabýváme také v naší MŠ. Hlavně se staršími dětmi jsme se zapojili do projektu zaměřeného na odpadové hospodářství. Naše škola obdržela komplexní (složky, pracovní listy, pomůcky, barevné papíry, lepidla, semínka pro setí, krmení pro ptáčky, zdravotní pomůcky...) výukový materiál, který je věnován vzniku odpadů a celému jejich koloběhu ve společnosti. Speciální důraz je kladen na správné třídění a předcházení vzniku odpadů. Celým programem pro MŠ děti provází postavička ODPADlíčka, který třídí odpad a učí to i své kamarády. Program vede děti ke zvýšení citlivosti vůči životnímu prostředí, pokoře a úctě k přírodě. K rozšíření biologického a ekologického povědomí a k minimalizaci jejich ekologické stopy. Program je aplikován ve vybraných MŠ. Následně bude uvolněn i pro jiné MŠ v ČR.


 

Kloboukový den

 

Opět je tu jeden z našich radostnějších dnů - můžeme si přinést do MŠ klobouk. Užijeme si hrátky Kloboukového dne. Rádi se setkáme s velkou rozmanitostí, těšíme se na děti se... slamáky, buřinkami, klobouky Harry Pottera, cylindry.

 

 

Masopustní karnevalový rej

 

Kdy? V úterý 26.2.2019 v 9,30. Kde? U oříšků. S kým? S klaunem hubertem. Co potřebujeme? Masky z domova přimlouváme se, aby každé dítě mělo masku. Klauniáda, legrace, balonky, bublinková show, hudba i domácí masopustní koblížky zajištěny!

 

 

Čím můžeme hodně pomoci

 

Učit děti správně držet tužku, uvolnit ruce, pak neznamenají stres v rukou i mozku!!! Zlepšuje práci, soustředění...

Naše velká pomoc a dobrý předpoklad psaní a kreslení je naučit děti správnému držení tužky (pastelky).

Jak na to? PRŮPRAVOU JE „ SOLENÍ“ „CUKROVÁNÍ“ = ŠPETKA - správný ŠPETKOVITÝ úchop (kreslení - čím menší dítě = tím větší plocha, čím menší dítě = tím „širší“ tužka) POMÁHÁ - TROJHRANNÝ PROGRAM - tužky, pastelky - lze koupit v papírnictví. (KAŽDÁ STRANA na pastelce - tužce MÁ MÍSTO NA JEDEN PRSTÍK - PALEC-UKAZOVÁČEK - PROSTŘEDNÍČEK A důsledné vedení - ČASTÉ OPAKOVANÉ OPRAVOVÁNÍ a TRPĚLIVOST.